Eile kirjutas mulle üks tore blogilugeja, kes soovis natuke lisainfot saada ning lisas, et mul on armas blogi. No nii vahva on saada täiesti võõralt selliseid sooje sõnu. Tegelikult on see paljude jaoks ilmselt tavaline asi, aga mulle näitab see seda, et inimestele pakub teema huvi ja mu kirjateosed lähevad korda. Mul polnud plaanis seda postitust teha, aga tänu sellele samale inimesele mõtlesin, et ehk on see abiks ka teistele. Kirjutan, kuidas neid lappe teen, kasutan, hooldan ning hoiustan.
Mis sul vaja on:
- Vanad froteerätikud- kui endal pole, uuri taaskasutuspoodidest. Miks frotee? See imab lihtsalt nii hästi, eriti sellised vanad ja kasutatud.
- Käärid
- Õmblusmasin- saab ka käsitsi, lihtsalt nõuab palju rohkem aega.
Tee nii:
- Voldi rätik täiesti kokku nii, et näed kaheksat peagi lõigatavat tükki/ruutu. Ma voldin korraks lihtsalt kokku, et saada ühe tüki ligikaudne mõõt. Täpisteadust ei rakenda ja lõikan silma järgi.
- Kõigepealt lõika 4 võrdse laiusega tükki(jäävad piklikud nagu ristkülik).
- Seejärel voldi see piklik tükk kokku ja lõika pooleks. Tee nii kõigi nelja tükiga.
- Lapid on peaaegu valmis!
- Nüüd lõika liialt narmendavad kohad ära ja kui sind häirib, et mõni äär jäi eriti kõver, lõika lihtsalt sirgeks.
- Seadista õmblusmasin või niit ja nõel valmis, ning asu õmblema. Keera äär natuke tagasi ja õmble kõikidest külgedest, kus vaja(kus on oht narmendamisele).
Ongi kõik! Ülimalt lihtne ja kiire. Õmblemine võtab kõige rohkem aega, ka masinaga.
Mille jaoks kasutan? Absoluutselt kõige jaoks. Kasvõi tolmulapina võib kasutada. Ükskõik, mis vedelike imamiseks, igalt pinnalt. Lapse suu pühkimiseks, pori puhastamiseks, kraanikausi kuivatamiseks jne. Kasutamisel pole piire.
Kuidas hooldan? Pesen pesumasinas koos tavapesuga. Kui tundub liiga määrdunud, loputan üle. Tegelikult peale igat kasutuskorda ei panegi kohe pessu. Loputan lapi läbi ja panen kuivama. Toimib väga hästi, sest meil korteris on selline soojaveetoru vannitoas.
Kuidas hoiustan? Kus iganes tundub vajalik. Köögis kapi peal või korvis, magamistoas riiulil ja elutoas kapi peal. Sedasi saad kiirelt lapi kätte, kui peaks vaja minema.
Tõesti üks lihtne muudatus, mille abil säästa loodust ja suurel määral ka rahakotti.